MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ!

+48 607 701 311 LUB NAPISZ: SKLADNICA@SIEDEMGOR.PL

Golgota narodów [Jerzy Gajdziński]

Dostępność: ponad 30 sztuk
Wysyłka w: 2 dni robocze
Cena: 70,00 zł 70.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 03030006

Opis

Jerzy Gajdziński GOLGOTA NARODÓW

II WYDANIE z ok. 200 UNIKATOWYCH ILUSTRACJI I MAP

Opowieść o życiu w łagrach i ucieczce z Workuty

Fundacja Jakobstaf! Warszawa 2020, oprawa twarda, 704 str., format 17x24 cm

Redakcja językowa i korekta: Tomasz Dolecki, Marek Gajdziński, Magdalena Jędrzejewska-Pyrzanowska; Przypisy: Marek Gajdziński, Magdalena Jędrzejewska-Pyrzanowska; Skład: Skład liter | Grafika wydawnicza; Alicja Grochal; Projekt okładki: Alicja Grochal; Zdjęcie na okładce: Tomasz Kizny;

"Golgota narodów" to przejmujące, publikowane po raz pierwszy zbeletryzowane wspomnienia Polaka, który w wieku 15 lat wpadł w ręce NKWD przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy rumuńskiej, w wyniku czego spędził ponad 6 lat w różnych więzieniach i łagrach na terenie ZSRR. Jego gehennę zakończyła rzecz uznawana za niemożliwą do dokonania – udana ucieczka z Workuty. Książka zaskakuje niezwykle plastycznym, niemal fotograficznym, opisem życia w sowieckich obozach koncentracyjnych i – jednocześnie – ukazuje ogrom cierpień zadanych milionom niewinnych ludzi przez zbrodniczy system komunistyczny. Nie jest to jednak sucha i monotonna relacja. Akcja toczy się szybko i ma swoją dramaturgię. Jednocześnie autor przybliża Czytelnikowi historyczne i polityczne tło zjawisk i wydarzeń, których ofiarą padli nie tylko Polacy, ale wszystkie narody zamieszkujące ogromne obszary Europy i Azji „uszczęśliwione dobrodziejstwami” rewolucji socjalistycznej i władzy Stalina.

Jerzy Gajdziński (ur. 14 grudnia 1924 r. w Osowcu, zm. 8 sierpnia 1992 r. w Ząbkach koło Warszawy). Dziennikarz i literat. Więzień sowieckiego systemu łagrów (1940-1947) i reżimu stalinowskiego w Polsce (1950-1953). Dziennikarz prasy katolickiej, m.in. „Słowa Powszechnego”. Autor powieści Kryptonim Łuna, drukowanej w odcinkach w czasopiśmie „Strażak” (1963-1966), książki Wiślana Siódemka (KAW 1983) oraz wielu tekstów, które nie mogły się ukazać drukiem w PRL ze względu na cenzurę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl